Reggeli után, miért éhezel meg olyan hamar?
Te is észre vetted, hogyha reggelizel, akkor nagyon hamar megéhezel?
Gyakori téma a reggeli a diétázók körében és elég sok marhaság lengi körül. Az egyik probléma, amit sokan felhoznak, hogy amikor reggelizek, akkor olyan hamar megéhezek újra. A legtöbben ebből arra következtetnek, hogy ez nem jó fogyás szempontjából, mert ugye mindenhol azt halljuk, hogy kevesebbet kell enni, mint eddig, ami persze csak fél igazság. Aztán persze sokan nem is reggeliznek és észreveszik, hogy úgy sokkal tovább bírják éhség nélkül és ez milyen jó már, nem? Hát nagyon nem!
Bődületes nagy hiba kihagyni a reggelit. Az pedig, hogy hamar megéhezek igenis nagy jó jel, pont ez a lényege, hogy hamar megéhez! Gondolom most azon jár az agyad, hogyan fogok így fogyni.
Általában két dolog miatt hízik el az ember. Vagy azért, mert túl sokat eszik rossz ételekből vagy, mert túlságosan ritkán eszik. Amikor kihagyjuk a reggelit, akkor a ritka evőkhöz fogunk tartózni. Mit csinál ilyenkor a szervezet? Észre veszi, hogy nem kapja meg reggel azt az energiabevitelt, amit igényelne, ezért elkezd raktározni, akkor, amikor majd enni fogsz és tudatosan tartalékol, hogy a reggeli éhséget átvészelje. Magyarul, nem fogsz fogyni, de még lehet, hogy hízni fogsz emiatt. Mi lenne a megoldás? Ha reggelizel vagy legyen ez bármely más étkezés, akkor a tested nem fog raktározni, hanem amit megettél, azt egyből fel is használja és, amint ez meg van, akkor újra jelezz neked, hogy újra enni kéne és jöhet a tízórai vagy az ebéd. Persze a csavar ott van a dologban, hogy nem mindegy mit eszel. Ez dönti el, hogy fogyni fogsz-e vagy sem. Úgyhogy mindenkinek jó étvágyat a következő étkezéséhez.
27 Diétás Étellista
Nem tudod, mit lehet enni diéta alatt?
Te is állandóan éhezel?
Te sem salátán akarsz élni?
Töltsd le az ingyenes anyagunkat! Hová küldjük?
én monnyuk ha reggel nem eszek semmit, akkor ebédig elvok, ha valamit de, akkor meg simán annyira éhes leszek, hogy kénytelen vagyok berakni egy tízórait..
Sztem ez hülyeség… Persze , régen a parasztembernek kellett a komoly reggeli, mert délelőtt volt a munka súlypontja (különösen nyáron). Nem azt mondom, hogy nem kell enni semmit, de a nagy „bereggelizések” teljesen feleslegesek egy átalgos ember számára..
Énl. reggelire csak valami péksüteményt eszem egy kávéval.Ez a „mikor egyek” egy nagy hókusz-pókusz. A testsúlynak megfelelő kalóriamennyiség bevitelére kell figyelni.
@Emmanuel Goldstein: Azért valamit érdemes reggel enni, hogy beinduljon az epekiválasztásod, és jobban tudj emészteni az ebédet követően..
@A megvalósult amerikai ólom..: nem köll sokat enni ebédre, akkor nincs gond.. amúgy csak példának mondtam, ez műxik úgy is, ha két napig kibírod evés nélkül, haramdnapra nem vagy éhes egyátalán.
És bár az éhezés se ajánlatos, mert minimális fizikai megterhelés mellett(ugyan,ki pakol ma szenesvagonokat napi 12 órában?) az egyeneletes, háromóránkénti alacsony táplálékbevitel lenne ideális, de ki tudja elképzeni az mennyire kevés kaja, mikor egy szürke mezei túróstáska kimaxolja az ajánlott teljes napi energiabevitel harmadát?
Én is éhes lettem a reggeltől, utána már állandóan csak az evés járt az eszemben egész nap.
Aztán rájöttem, hogy ha csak szalonnás tojást eszem salátával és SEMMI, de tényleg semmi szénhidrátot, akkor délután kettőig is remekül elvoltam. Akkor csirkehús salátával SEMMI szénhidrát, esze meg két szelet sonka, sajt ropogtatva harapós zöldséggel és SEMMI szénhidrát.
Ha nem eszem szénhidrátot, nem leszek éhes, nem puffadok, nem lesz savam, nem vizesedek és még a hangulatom is jobb lesz.
„Mi lenne a megoldás?”: az, hogy a poszter elolvassa a nemrégiben publikált cikkeket, amik az összes ilyen téveszmét megcáfolták.
Mindegy, hogy reggelizel, ebédelsz, vacsorázol. A napi (sőt inkább a heti) energiabevitel egyenlege a lényeg. Ha ez az egyenleg negatív, fogyni fogsz biztosan. Ha pozitív akkor (alkattól függően) tartod a súlyod vagy hízol.
Reggelire bekapok 3 bigmeket, így nem leszek éhes ebédig. Nekem bevált.
@Emmanuel Goldstein: Éppen ez lenne a lényeg, ugyanis, ha többször eszel (természetesen a napi energiaszükségletnek megfelelően), akkor a szervezet kevesebbet raktároz.
@A megvalósult amerikai ólom..: Az anyagcsere pedig a nap folyamán lassul, ezért érdemes a súlypontot továbbra is a délelőtti órákban tartani. Ma már széles körben elfogadott kísérletek igazolják, hogy a napi többszöri étkezés egészségesebb, mint a kevesebb. Az egyik ilyen kísérlet során a résztvevők energiaigényét anyagcsere-szobában mérték be. Két csoportra osztották őket, és ugyanazt az ételt adták nekik, csak a mennyiség tért el, személyenként, ugyanis a napi energiaszükségletnek megfelelő adagot porcióztak ki mindenkinek. Az egyik csoport napi két étkezésben kapta meg az adagját, a másik napi ötben. A második csoportban mindenki tartotta a súlyát, vagy fogyott, az elsőben a többség hízott, ritkában tartotta a súlyát. Ez után a kísérlet után a táplálkozástudományban elfogadott lett, hogy – bár nem ez a döntő tényező -, de az étkezések száma is fontos.
@Roan: Attól, hogy nem zabálom degeszre magamat éhgyomorra reggel, még ehetek többször naponta. Valaki már reggel olyan mennyiséget leküld-a reggeli étkezés fontosságára hivatkozva- hogy majdhogynem az egész napi szükséges kalóriamennyiséget beviszi, és egész biztosan fog még enni estig, mert ugye azt is olvasta, hogy napjában többször kell enni, tehát ő ezesetben is csak követi az előírásokat ..:) Ezekután csodálkozik hogy nem működik a fogyókúra..
@A megvalósult amerikai ólom..: Bizonyára ilyenek is vannak, de én inkább az ellenkezőjét tapasztalom: nincs időm enni, csak gyorsan bekapok valamit, stb., azután meg este, lefekvés előtt fél órával kieszi a hűtőt.