Ketogén diéta előnyei és hátrányai fogyáshoz
A ketogén diéta elsősorban epilepsziásoknak lett kifejlesztve, de egyre többen fogyás céljából is elkezdték használni, aminek nyilván vannak előnyei és hátrányai, így megnézzük, hogy lehet-e vele fogyni.
Ketogén diéta előnyei
A ketogén diéta vagy más néven keton diéta lényege, hogy kevesebb szénhidrátot kell fogyasztani, amitől végső soron beindul a fogyás, hiszen a szervezet elkezdi a saját zsírraktárát használni. Így azt az alapelvet követi, ami a fogyás egyik alapfeltétele, és minden hatékony diétában megtalálható. Ami jó, hogy igazságra épül, és nem nevezhető kamu diétának.
Ketogén diéta hátrányai
A ketogén diéta előnye, azonban pont a hátránya is. Az egyetlen gond a diétával, hogy mennyi szénhidrátot vonnunk meg a szervezettől. Nyilván ez egyénfüggő, és nem lehet konkrét számot mondani, hiszen mindenkinek magának kell kiszámolnia. Azonban nem lehet olyan drasztikus megvonást alkalmazni, mint az epilepsziásoknál. Minél jobban megvonjuk a szénhidrátot a szervezettől, annál inkább fogunk éhezni, ami előbb utóbb pont zsírraktározáshoz vezethet. Ráadásul, amint abbahagyjuk a ketogén diétát nagy eséllyel visszahízhatunk. Az epilepsziásoknál azért lehet sikeres a ketogén diéta, mert ők sose hagyhatják abba, mindig aszerint kell étkezniük és élniük, míg te feltételezhetően vissza fogsz térni a megszokott életviteledhez vagy legalábbis abba fogod hagyni.
Lehet fogyni a ketogén diétával?
Lehet, de szenvedni és éhezni fogsz. A fogyás után nagy eséllyel visszahízhatsz.
Ketogén diéta, étrend lényege
A ketogén étrend olyan magas zsír- és alacsony szénhidráttartalmú diéta, amelyet elsősorban az epilepsziás betegek, főként gyerekek kezelésére fejlesztettek ki. A diéta lényege, hogy a szénhidrátok megvonásával arra kényszeríti a szervezetet, hogy zsírokból fedezze energiaigényét. Normális esetben a szénhidrátokat a szervezet glükózzá alakítja, majd pedig a szervezet hasznosítja. A ketogén diéta alatt igen kevés szénhidrát áll rendelkezésre, ezért a máj a zsírokat zsírsavakká és ketonokká bontja le. A glükóz helyett ebben az esetben a ketonok játsszák az „energiahordozó” szerepét. A vér és az agy magas ketonszintje (ketózis) pedig hozzájárul az epilepsziás rohamok gyakoriságának csökkentéséhez.
27 Diétás Étellista
Nem tudod, mit lehet enni diéta alatt?
Te is állandóan éhezel?
Te sem salátán akarsz élni?
Töltsd le az ingyenes anyagunkat! Hová küldjük?
Üdv! A cikkei alapvetően nagyon jók, ám ezt újragondolnám a helyében! Mivel, az nem igaz, hogy a szénhidrátmegvonás következtében a ketogén diéta alatt éhezne az ember! Ön szerint a diétára fogott epilepsziás betegeket is éheztetik? A legtöbb diétázó, aki fogyás miatt étkezik így, nem is igényel 2 étkezésnél többet naponta, mert az alacsony ch miatt, magas zsírbevitelről kell gondoskodni, ami ugye rendesen eltelíti az embert órákra! Valamint, nem személy szerint kell kiszámolnia az embernek, mennyi szénhidrátot vihet be! Ketogén diéta alatt maximum 30g a napi adag!!!
Nos én nem vagyok az epilepszia szakértője, de azt tudom, hogyha drasztikus szénhidrát megvonás jön létre, akkor éhezni fog az illető, ezt biztos. Tele lehet enni magunkat nagyon sok zsíros étellel, ami miatt a gyomor nem fog éhezni, de az agy igen. Emiatt fejfájásos éhség jelentkezik. Persze idő után ezt is meg lehet szokni a diéta lényegéből adódóan, miszerint a szervezet zsírból állítsa el az agynak szükséges üzemanyagot. Egy epilepsziás betegnél ez nem tetszés kérdése, hogy csinálja-e vagy sem, de aki csak fogyni szeretne, annak csak szenvedés lesz, hiszen nem csinálhatja élete végig ezt a diétát.