Barion Pixel
Töltsd le a 27 Diétás Étellistánkat!
Letöltöm

Ételfüggőség és ami mögötte van

Szerző:

Az ételfüggőség egyre gyakoribb már a világban és szinte biztos, hogy mindenkinek van valamilyen egyéb függősége, ami lehet zavaró és egészségtelen, de alig észrevehető, jelentéktelen vagy a szervezettünkre nem káros függőségek is. Legtöbben a drog okozta függőséget ismerik, mert ez olyan hatással van ránk, ami akár rövid idő alatt is kár tud okozni. Azonban létezik ételfüggőség is, ami észrevétlenül lesz része az életünknek és csak akkor döbbenünk rá, amikor már késő és szemmel látható eredménye van.

ételfüggőség


A legtöbb ételfüggőség gyerekkorban kezdődik. Már egy korábbi posztomban is kifejtettem, hogyan lehetünk kövérek gyerekkorunkban, de ez még csak a kezdet. A rossz neveltetés kihathat a jövőbeni életünkre is. Ha szerencsések vagyunk akkor kamaszkorunkra kinőhetjük, de, ha nem akkor a gyerekkori elhízásunk tovább fajulhat és felnőtt korunkra akár ételfüggők is lehetünk. De, hogy is néz ki ez a valóságban? Amikor a szüleink olyan ételeket adnak nekünk vagy hagynak kint az asztalon, ami mennyiségileg nem sok, de kalóriatartalma mégis magas, akkor kezdünk elhízni, mert ebből sokat meg tudunk enni és aránylag gyorsan is eszünk. Mielőtt észbe kapna egy gyerek vagy szülei máris túl ette magát.

A legnagyobb probléma általában a cukorral és a magas szénhidrát tartalmú ételekkel van, mert ugye nem sok ember van, akinek zöldség függősége lenne. Abból valahogy nem tudunk túl sokat enni. Viszont, ha túl sok cukros ételt eszünk gyerekkorunkba, akkor a nyelvünkön lévő ízlelőbimbók a túlzott cukros ízt fogják megszokni ugyan úgy, mint a só esetében. Ráadásul, a cukor elfedésére sót használunk, így az étel nem tűnik majd annyira édesnek, ezzel becsapva minket. Ez arra késztet majd, hogy a továbbiakban is ezeket az ízeket keressük, így alakul ki egyfajta gyengébb ételfüggőség és nem tudunk önszántunkból lemondani róla, mert így nőttünk fel. Ezt tartjuk helyes étkezésnek. Általában az ilyen emberek nem tudják elképzelni, hogy élhetnének cukros ételek nélkül. Azonban ez nagyon csalóka tud lenni. Valóba, ha boltban veszünk valamit abból nem tudjuk kivarázsolni a cukrot, így magunknak kell elkészíteni túlzott cukor használata nélkül vagy egyáltalán meg se kell cukrozni. Ha leszoknánk róla vagyis holnaptól nem rakunk semmibe se, akkor körülbelül egy hét alatt meg tudjuk szokni az ételek valódi ízét. Most biztos valaki azt mondja, hogy ez hülyeség, pedig nem. Feltehetném azt a kérdést, hogy miért eszik valaki cukrosan? Azért, mert ez azt ízt szokta meg. Ugyan úgy meg lehet szokni a natúr ízeket is. Aki sose próbálja meg, sosem fogja meg tudni. A táplálkozásunknak nem része a túlzott cukor fogyasztás és ezt nem én találtam ki, hanem egyszerűen a természetben nem található meg külön. A méz, amit lehetne hasonlítani hozzá, de még mindig kevesebb a kalóriája és sok benne a vitamin, ami a cukorról nem mondható el.

Nagyon jó példának érzem magam ebben a témában. Jómagam is mértékkel fogyasztók cukrozott ételeket, így saját magamon tapasztalom, hogy mennyire hozzá lehet szokni az ételek természetes ízéhez. Egy idő után el is lehet hagyni. Egy nagyon jó példát tudnék mondani erre: Adott egy étel, amibe mézet raktam és egy ismerősömmel ettük meg közössel. Számomra pont ideális volt, pont elég édes volt. Ő édes szájú volt, nem úgy, mint én és kijelentette, hogy számára nem elég édes az étel. Ekkora mit csinál az olyan ember, akinek nem elég édes? Még jobban megcukrozza!

Létezik azonban egy egészséges ételfüggőség is, ami mindenkiben megtalálható. Képzeljük el magunkat úgy, mint egy drogfüggőt. Valóban nem is állunk tőle messze, csak mi éppenséggel nem a kábítószer rabjai vagyunk, hanem az ételeké. A tudatalatti testünk a drogos, amit mi nem tudunk irányítani, egyszerűen csak egy dolgot tudunk tenni, hogy kielégítjük annak az igényeit. A testünk esetében az ő drogja az étel, amit állandó meg kell kapnia. Ha nem időben etetjük vagy teljesen rendszertelenül akkor elvonási tünetek léphetnek fel és nem fogja tudni, hogy a jövőben mire számítson tőlünk, ezért a biztonság kedvéért elkezdi raktározni a szénhidrátot, amit magunkhoz veszünk. Ezt hívják úgy, hogy „jaj, de alig eszek és mégis hízok!” vagy „Már a levegőtől is hízok!”. A másik véglet, hogy túl adagoljuk magunkat, ami egy kábítószerfüggőnél nem tanácsos, de ételek esetében ugye, automatikus hízást jelent, ha rossz ételekből viszünk be túl sokat. Az egyetlen járható út, az aranyközépút vagyis, mindig a megfelelő mennyiség és mindig a megfelelő kalóriatartalom.

Tapasztalataim szerint az ételfüggőség csak addig létezik, amíg valakitől nem kapsz szakszerű segítséget. A segítség gyakorlatilag csak abból áll, hogy rávilágítanak, hogyan tudnál egészségesebben és tudatosabban étkezni. A cél nem az, hogy végleg lemondj a finomságokról, hanem, hogy tudj nemet mondani akkor, amikor kell.

27 Diétás Étellista

Nem tudod, mit lehet enni diéta alatt?

Te is állandóan éhezel?
Te sem salátán akarsz élni?

Töltsd le az ingyenes anyagunkat! Hová küldjük?

27 Diétás Étel minta
Teremy Alex youtube
Teremy Alex
testsúlycsökkentő tanácsadó,
a Diet Maker alapítója

Cím: Ételfüggőség és ami mögötte van
Kategória: Diéta, Fogyókúra

40 hozzászólás a(z) “Ételfüggőség és ami mögötte van” bejegyzéshez

  1. na4 szerint:

    Aki zabál, megérdemli a sorsát.

  2. midnight coder szerint:

    @na4: Aki meg szegény az annyit is ér.

  3. midnight coder szerint:

    @na4: Az a csaj meg akit megerőszakolnak, nyilván kiprovokálja…

    Vicces, hogy ha a rendőrség kiad egy felvilágosító videót arról, hogy a csajoknak talán nem kellene éjfélkor tökrészegen egyedül hazamenni, akkor a fél internet az áldozathibáztatástól zeng.

    Amikor az egészségipar amibe ömlenek a dollármilliárdok és ami nem mellesleg kurvára nem érdekelt a betegségek gyógyításában csak a kezelésében jön az „egészséges életmód” nevű humbuggal amire amúgy szintén dollármilliárdos ipar épül, a magadfajta kis birkák lelkesen helyeselnek.

  4. anyahajókabinajtóhajtogató szerint:

    @midnight coder: igen ez pontosan ugyanaz okoska

  5. Daily Shark szerint:

    Ez az „egy hét alatt megszokja” nem igaz, egy hét kevés. És a megszokás nem egyenlő az élvezettel.
    Én egy betegség miatt sószegény diétán kell éljek és eltartott fél évig, mire úgy-ahogy megszoktam, de azóta se mondhatom, hogy jobbnak érezném a sómentes vagy csökkentett sótartalmú ételeket, mindig ízletesebbnek találom, ha néha egy-egy normál sótartalmú becsúszik, pedig már 15 éve tart a sószegény étrend.

  6. Advanced Flight szerint:

    Posztoló megint összevissza beszél…
    „A testünk drogja az étel, amit állandóan meg kell kapnia” – fenomenális, akkor mindenki ételfüggő, sőt mindenki levegő-meg vízfüggő is, mert e három nélkül megdöglenénk, konkrétan.

    Magyarán a cukorfüggőségről akart hadoválni poszter, csak manapság ritka, mint a fehér holló, hogy valaki tudja, miről beszél és képes egy 10-12 mondatos, koherens, összefüggő szöveget leírni.

    „de ételek esetében ugye, automatikus hízást jelent, ha rossz ételekből viszünk be túl sokat” – elárulom, az is hízást jelent, ha jó ételekből viszünk be túl sokat (egyáltalán mi az a rossz étel? nagyon egzakt fogalomnak tűnik…..). Méztől is meg lehet hízni, és egyáltalán nem kevesebb a kalóriatartalma, mint a finomított cukornak, max. egy fokkal egészségesebb.

    Tehát a lényeg, hogy ne zabáljunk túl sok cukrot, mert könnyen rá lehet szokni az ízére, illetve ne együnk többet, mint amennyire szüksége van a szervezetünknek.

  7. Mento szerint:

    Egy nő törekedjen arra, hogy dagi legyen és zsíros hajjal mászkáljon, és ilyenkor éjjel sem erőszakolják meg. A szépség nem minden, a malackarajjal és a zsírszalonna -fokhagymával járó élvezet űbereli a vékony lányoknak kijáró erotikus pillantásokat. A hömpölygő zsírtömeg sok férfiban kelt erotikus érzéseket, tehát korunk sütifüggő asszonyai sem maradnak facérok…

  8. Mohamed szerint:

    Na ez is egy gyönyörű poszt:

    Aszongya:
    „Most biztos valaki azt mondja, hogy ez hülyeség, pedig nem. Feltehetném azt a kérdést, hogy miért eszik valaki cukrosan? Azért, mert ez azt ízt szokta meg.”

    Nem, azért eszik cukrot mert az kurva finom, rohadt jó íze van minden formában és ehhez képest a tofu önmagában csak karton papír, a tofu is csak akkor jó ha meg küldöd sóval meg egy rakás fűszerrel.

    viszont a doroggal ellentétben van megoldás és nem ez a”terméstetesen étkezek mittom én milyen palaeoloit vagy neolit diétát preferálok” típúsú koplalás,

    hanem az edzés, nem nem a tv elött zenére történő lötyögés, játékos zumba tökömöccse táncikálás, hanem amit az emberek többsége utál a monoton, kemény, erőedzés és ehhez az idióta közhihedelemmel ellentétben nem kell kondibérlet 10500 ft-ért csak egy lepattant játsszó tér ahová már a környék ágybavizelős gyp-s gyerekei sem járnak, és szépen neki lehet állni a széria gyakorlatoknak,
    hozzá teszem akinek van egy csöpp esze az nem az egyensúlyt és többéves tapasztalatot igénylő gyakorlatokkal kezdi hanem az alap street work out és crossfit szériákkak.

    Hja és a kitartás szintén elengedhetetlen, rohadtul szánalmas ha valaki 2 hónap után abbahagyja és arra hivatkozik ,hogy unalmas, nincs energiája munkakezdés előtt korán felkelni és nyomni.

    pedig a jó evéseknek ez az ára vér és izzadtságos széria gyakorlatok.

    Vagy marad a koplalás és vagy a dagadtság.

  9. tavolirokon2 szerint:

    En elsosrban arra lennek kivancsi, hogy a szerzonek mi az anyanyelve, miota tanul magyarul, es hanyadik osztalyba jar.
    Ettol meg valami igazsag van benne, tenyleg meg lehet szokni a kevesebb sot es cukrot. Ugy meg mar a chips tunik tul sosnak, es a bolti sutemeny tul edesnek.

  10. okoskodó fórumlakó szerint:

    @Mohamed: milyen fasza dolog is -15 fokban rángatózni egy lepattant játszótéren.

  11. midnight coder szerint:

    @H3l00ka: Tudod, amikor eltörtem a kezem és operáltak, az érzéstelenítést úgy csinláták, hogy a karba bemenő ideg mellé adtak injekciót. Azt hogy hova kell szúrni úgy találják meg, hogy előzőleg tűvel beszúrnak a válladba és áramot vezetnek bele és figyelik hogy melyik ujjad rángatózik.

    Az a doktornéni aki először csinálta csinos volt, fiatal, és kezdő. Kb. 10-15 lyukat ütött rajtam, de az istennek se találta el az ideget. Már épp feladni készült, amikor jött egy negyvenes éveinek végén járó, elhízott néni aki akkor jött vissza az ebédszünetről, áldassék a neve. Másodikra eltalálta az ideget, beadták az injekciót és már vittek is műteni.

    Szóval, a fizikai kinézet nem feltétlenül az egyetlen értékmérő a földön. Inkább egy dagadt, de profi orvos műtsön mint a való világ valamelyik jócsaja.

  12. midnight coder szerint:

    Amúgy pedig az orvostudomány szégyene, hogy a mai napig nem tudtak összehozni egy jó fogyasztószert. Pedig – legalábbis állításuk szerint – már annyi mindent tudnak a szervezetünkben zajló folyamatokról, ezért is merik ajánlani a mindenféle egészséges életmóddal kapcsolatos ötleteket, olyan szinten hogy ezt még törvény erőre is emelik, lásd chipsadó és tárasaik.
    Persze, egy ilyen szer létrehozása egyfelől tényleges tudást igényelne, nem csak ötletelést. Egy gyógyszer vagy használ, vagy nem vagy van mellékhatása vagy nincs – ezzel szemben egy ötlet az olyan kis ártalmatlan, ha nem jön be, hát akkor tévedtünk és ennyi.

    Másrészt különösebben nem is érdekük a hatékony gyógyszerek kifejlesztése. Ha teszem azt kihoznak egy gyógyszert egy betegség kezelésére azt a beteg minden hónapban megveszi – folyamatos bevétel. Ha ugyanennek a betegségnek a gyógyítására hoznak ki gyógyszert, azt a beteg megveszi, meggyógyul és nincs több bevétel. A gyógyszergyár pedig nem jótékonysági intézmény, hanem ugyanolyan profitorientált cég mint a Coca-Cola amelyik olcsó, kukoricakeményítőből előállított cukorpótló vegyszert tesz a keleti piacra szánt kólába, míg a németbe rendes cukrot, vagy a cigarettagyárak.

  13. irdesmond szerint:

    Kényszeres evés: ez a neve a tünetnek- Minden problémára válasz a cukros étel. Miért? mert ha lelökne egy féldecit z a társadalom kevésbé tolerálja.
    Eszik mert magányos, mert munkahelyi problémája van, mert fáradt – a fáradság különösen hajlamosít a túl evésre. „szövőnő cukros ételekről álmodik „
    A magas kalóriájú ételek a csábítóak, zsiros-krémes-cukros. Az fánk illusztráció jó példa,
    Le lehet jönni a cukorról, ha már ezt megszokja a diétázó fél siker. Először csak a kávé-tea cukor nélkül. lehet folyamatosan csökkenteni, kb 2 hét és már utálni fogja a cukros kávét-

    A sószegény diéta is nehéz eset. szokás kiadni a betegnek a napi só adagját egyben. Ő döntse el hogy mikor mennyit sóz, Az ételek utólagos sózása is jobb mint belefőzni,erről nagyon nehéz leszokni, de nem lehetetlen.
    Az egész étkezésünket a megszokás alakítja. Mondok egy példát: ha sokáig élsz egy idegen kultúrában, egy idő után elfogadod azt az ételt amire eleinte undorral néztél. Később, ha visszatérsz akkor vágyakozol utána.

  14. Ronnie_27 szerint:

    @Mohamed:

    Abban egyetértünk, hogy jó dolog az edzés, én is edzek. De edzéssel nem lehet semlegesíteni az egészségetelen ételek minden hatását. Lehet, hogy nem hízol el, de az érrendszered ugyanúgy tönkremegy a sütizabálástól edzés mellett is, mert olyan mértékben fog ingadozni a vércukorszinted, ami káros.
    Nem vagyok paleo hívő, bizonyos állításaival nem értek egyet, de szerintem sok igazság van benne. Konkrétan mi a bajod a paleoval?

  15. Ronnie_27 szerint:

    @midnight coder:

    Senki nem mondta, hogy egy vékony ember mindenben jobb egy kövér embernél, de a kövérség gyengeségre, tudatlanságra, nemtörődömségre, lustaságra utalhat. Másrészt, a kövérségnek vannak közvetlen káros hatásai a fizikai közérzetre, hangulatra, elégedettségre, kiegyensúlyozottságra, boldogságra is.

  16. Orltran szerint:

    @Ronnie_27: Vannak, főleg, ha ennyien próbálnak belőle megélni és egyfolytában sulykolják az arcodba bele, hogy neked most mennyire rossz. Mindeközben nem egy olyan embert ismerek, aki nagy lustaságában 10x annyit dolgozik a testsúlyán, mint mások, akiket ilyen szempontból „szerencsésebb” genetikával áldott meg a sors. (Az más kérdés, hogy az egyetlen emberke, akit ismerek és tudom, hogy hangulatjavítókat kell szednie kb 50 kiló vasággyal, míg a legjobb kedvű és egyben legjobb humorú ismerősöm 90 kiló felett van, szal eléggé nem értek egyet ezzel az általánosítással, és pont az általad említett szempontok alapján mégsem a vékonyabb emberkét mondanám szerencsésnek. Persze az ilyen kiragadott példák nem számíthatnak bizonyítéknak semmire, de nem is gondolom, hogy a kivételek, melyek erősítik a szabályt).

  17. Autosave szerint:

    Képek forrását „illene” megjelölni, FYKI….

  18. jet set szerint:

    @midnight coder: Miért lenne szégyen? Akkor mindenki zabálna mint egy disznó, az jobb lenne?

  19. szib szerint:

    Azért a cukorfüggőség nem ilyen egyszerű, és most személyes tapasztalatból beszélek. Egy candida miatt egyik napról a másikra el kellett hagynom a cukrot, ekkor derült ki a cukorfüggőségem. Piszok rosszul voltam, szédültem, remegtem, majdnem összeestem, a végén az addiktológián kötöttem ki. Ott tudtam meg, hogy a cukor pontosan olyan hatást fejt ki az agyban, mint a morfium és származékai, és az elvonási tünetei is hasonlók. Depresszió, öngyilkos gondolatok és hasonlók. Nem a levegőbe beszélek, átéltem. És az sem véletlen, hogy ki minek lesz a függője. Én nem iszom, nem dohányzom, ha gyógyszert kell szedni, alig várom, hogy abba lehessen hagyni, szóval azt mondanám, hogy nem vagyok egy függőségre hajlamos személyiség, és mégis. Gyerekkorom óta faltam a csokit, sütit, mindent, ami édes, szerencsére nem vagyok hízós fajta. Szóval nem azért esszük az édeset, mert így szoktuk meg, hanem mert hozzászoktunk, mint a narkós a szerhez, és ezért kívánjuk. Szóval csak óvatosan a cukorral.

  20. jet set szerint:

    Miért lenne a cukor káros? Cukorra, szénhidrátra szüksége van a szervezetnek, ez az elsődleges energiaforrás. Nem kell feltalálni a spanyolviaszt. Kiegyensúlyozott táplálkozás (cukor, zsír, fehérje, vitaminok, ásványi anyagok) és mozgás.

  21. Ernoke szerint:

    @irdesmond: szerintem ez alkati kérdés, én nem bírom a cukrot, a szénhidrátot sem, pedig muszáj ennem, mert azóta híztam meg, amióta eszem azt is. de igyekszem elsumákolni, amikor lehet, köret nélküli hús, kenyér nélküli sajt, stb. a kávét, teát változatlanul nem bírom cukorral meginni. évek alatt nem tudtam az édes ízhez hozzászokni, undorodom tőle. a csípősért viszont bolondulok, arról meg 1 év diéta alatt sem bírtam leállni, vágyakozom utána folyamatosan. ha más nincs, kanállal eszem a mustárt, csípőspaprikát, borsot egészben. ez vajon miért van…?

    a barátom viszont cukorfüggő, viszont van, hogy anyagi okokból 1-2 hónapig is akár nem tud cukrot enni. utána gond nélkül áll vissza a napi fél kiló (!) cukorra, és újra elviselhető, jókedélyű lesz. pár hét alatt nem megy a leszokás, egy idő után aki elbaszta cukorral az anyagcseréjét, azt már nem lehet visszaállítani. szerintem kicsit bonyolultabb ez, mint a megszokás.

  22. Ernoke szerint:

    @szib: alkati kérdés, ki mire szokik rá. én nagyon erős koffeinfüggő vagyok, a cigarettára viszont soha nem sikerült, a bódítószerektől rosszul leszek, a cukorra pedig akkor sem tudnék rászokni, ha kényszerítenének. különböző genetika, különböző szervezet, különböző függőségek, szerintem ez így működik.:)

  23. tmm szerint:

    1. A sóról sikerült leszoknom, a cukorról nem. Nem a kitartáson, vagy az akaraterőn múlik, hanem valami máson. Ha valamire nem találunk magyarázatot, az még nem jelenti, hogy az akaraton múlik.
    2. A gyerekem nem hajlandó megenni, amit elé rakok. Semmilyen gyümölcsöt, semmilyen zöldséget nem hajlandó meg sem kóstolni, pedig csak ilyeneket eszünk előtte. Nem tudom egészséges ételekre nevelni sem szavakkal, sem jó példával. Viszont saját magát Csokihasúnak, vagy Gombóc Artúrnak hívja, mert tudja magáról, hogy sok csokit eszik.(Nem tőlünk kapta, hanem az egyik nagymamától, aki tőlünk várja, hogy leszoktassuk)
    3. A szénhidrát alapvető energiaforrás. Erre utal az, hogy a gyomor-bél traktus mindhárom felszívódó szakaszán felszívódik, ellentétben a fehérjékkel, illetve a zsírokkal, amik csak egy-egy szakaszon szívódnak fel. A szervezet energiafelhasználása is úgy történik, hogy a zsírból előbb szénhidrát lesz, és a szénhidrátot tudja oxidálni a szervezet. Szerintem ez az alapvető fontossága a szénhidrátoknak teszi finommá.
    4. Vannak olyan emberek, akiknek túlevéssel megnövekszik az alapanyagcseréjük, és még fogyni is képesek extra kalóriabevitel esetén.
    5. Aki hisz abban,. hogy az vagy amit megeszel, (vagy „Aki zabál, megérdemli a sorsát.”), az próbálja meg elsütni ezt ez elméletét mondjuk egy leukémiásokat kezelő kórházban, vagy egy emlőrákra figyelmet irányító női futóversenyen. Vagy gondolja át az elméletét.
    6. Ha már ételfüggőség, akkor jó lenne ezeket az embereket áldozatnak tekinteni, bűnösök helyett. Például én úgy kaptam gyerekkoromban a (zsírban, nem növényi olajban) sült krumplit, hogy meg volt locsolva azzal a zsírral, amiben a rántott hús sült. Kiröhögtek, mert nem szerettem megvajazni a téliszalámis kenyeret. Ma már semmit nem szeretek, ami nem zsíros. Utálom a zöldségeket, a gyümölcsöt, csak muszájból eszek ilyeneket. 3 év diétával sikerült eljutnom odáig, hogy a lehető legegészségesebb, legkiegyensúlyozottabb az étrendem. Utálom ,de az akaraterőm mindent legyőz.

  24. szib szerint:

    @Ernoke: Elsősorban lelkialkat kérdése. Nekem gyerekkori problémák álltak a háttérben, ettől lett a cukorfüggés. Ezeknek és a személyiségemnek köszönhető az is, hogy a bódulást okozó szereket meg utálom. Ha a csípőset szereted, és utálod az édeset, lehet, hogy a személyiséged, a modorod is egy kicsit csípős, és elutasítod a lágyabb, szeretettelibb érzelmeket. Így leplezheted a saját érzékenységedet, vagy már téged is megsértettek, és ezzel véded magad a további sérülésektől. Vagy bármi más. Ne érts félre, nem azt állítom, hogy ez a helyzet, ezek csak tippek, amik anélkül jutnak eszembe, hogy személyesen ismernélek.

  25. emzéperiksz szerint:

    Na, én inkább eszem finom süteményt, mint ízetlent. Ha valaki szar süteményt csinál, amit után kell cukrozni, akkor nem csoda, hogy nem hízik. Az ilyen süteményeket normális ember nem eszi meg, hanem tepsistől bassza ki a kukába.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Diet Maker - Diéta, Fogyókúra

Mit szeretnek a vásárlóink a Diet Maker-ben?
Ezeket mondták:


Közvetlen, nem beszél rébuszokban, és minden dologra gondol, amikor tanácsokat ad.

Könnyen betartható a diéta, azt eszel nagyjából, amit szeretsz.

Lényegre törő, nincs mellébeszélés, hasznos, jó tippek.

Új, máshonnan nem ismert információk; egyszerűség; érthetőség.

Fotókkal dokumentált fogyások.
0

Your Cart

 Várj! Ne hagyd itt az ajándékod!

Kérd az INGYENES 27 Diétás Étellistát